Sedm hasičských jednotek zasahovalo v Golčově Jeníkově. Škoda je kolem 800 tisíc korun

 
pondělí, 1. února 2016, 10:29

Střecha rodinného domu v Golčově Jeníkově hořela včera ráno před osmou hodinou. Požár se odehrál na ulici Žižkova. U požáru zasahovalo sedm hasičských jednotek.

Na místo události byly vyslány jednotky profesionálních hasičů ze stanic v Havlíčkově Brodě, Čáslavi (Středočeský kraj), Ledče nad Sázavou a Jihlavy společně s jednotkami sborů dobrovolných hasičů z Golčova Jeníkova, Habrů a Leštiny u Světlé. K uhašení plamenů bylo použito devět cisternových stříkaček a další technika. Vyhlášen byl druhý stupeň požárního poplachu.  

V době příjezdu prvních jednotek na místo události byla střecha domu kompletně v plamenech. Hasiči na likvidaci požáru nasadili několik vodních proudů a  po téměř hodině intenzivního hašení se jim podařilo požár lokalizovat,“ sdělila k požáru Petra Musilová, mluvčí krajských hasičů.

Úplně požár uhasit se hasičům podařilo po jedenácté hodině dopoledne. Při požáru ani samotném zásahu nebyl nikdo zraněn. Plameny za sebou zanechaly majetkovou škodu v předběžné výši 800 tisíc korun.

Příčinou požáru byla netěsnost komínového tělesa v prostupu jednotlivými stavebními konstrukcemi. 

Napsal Lenka Dvořáková | Foto Hasičský záchranný sbor Kraje Vysočina
 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Matku jsem měl rád, i když jsem se jí bál....

  • Policie souhlasí se zákazem vjezdu v...

  • Jihlavští kriminalisté dopadli dealera...

  • Jihlavští tanečníci jsou mistry České...

Reklama