Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Měl zakázané řízení, přesto při dopravní kontrole nadýchal přes dvě promile

 
pondělí, 11. ledna 2016, 09:42

Hned několika přečinů se dopustil jednatřicetiletý muž z Jihlavska, kterého během sobotního dopoledne kontrolovala policie. Muž porušil uložený zákaz řízení, navíc se provinil vysokou hodnotu alkoholu v dechu.

V sobotu krátce před desátou hodinou večerní kontrolovali policisté pohotovostního a eskortního oddílu v Jihlavě motorové vozidlo Mitsubishi. Vozidlo jelo po Masarykově náměstí do ulice Kosmákova v Jihlavě. Tam byl řidič tohoto vozu podroben kontrole.

První problém nastal, když jednatřicetiletý muž z Jihlavska hlídce nepředložil řidičský průkaz. Následnou prověrkou v evidenci řidičů bylo zjištěno, že muži byl soudem vysloven trest zákazu činnosti, spočívajícím v zákazu řízení všech motorových vozidel, který mu má skončit až v roce 2019.

Následně byla provedena orientační dechová zkoušky na přítomnost alkoholu v dechu. Muž nejenže za volantem vozu neměl co dělat, ale dechový analyzátor policistům ukázal hodnotu 2,23 promile alkoholu. Policisté muži zakázali další jízdu a provedli s ním další nezbytné úkony pro zadokumentování jeho skutku. Muž se bude zodpovídat soudci ze spáchání přečinů ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí.

Napsal Dalibor Mašek | Foto Dominik Svoboda

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Korunka pro Miss Prima křivky putuje na...

  • Lukáš Dvořák

  • Evropský týden mobility v Jihlavě: MHD...

  • Poprvé za tři body! Dukla předvedla proti...

Reklama