Měl zakázané řízení, přesto při dopravní kontrole nadýchal přes dvě promile

 
pondělí, 11. ledna 2016, 09:42

Hned několika přečinů se dopustil jednatřicetiletý muž z Jihlavska, kterého během sobotního dopoledne kontrolovala policie. Muž porušil uložený zákaz řízení, navíc se provinil vysokou hodnotu alkoholu v dechu.

V sobotu krátce před desátou hodinou večerní kontrolovali policisté pohotovostního a eskortního oddílu v Jihlavě motorové vozidlo Mitsubishi. Vozidlo jelo po Masarykově náměstí do ulice Kosmákova v Jihlavě. Tam byl řidič tohoto vozu podroben kontrole.

První problém nastal, když jednatřicetiletý muž z Jihlavska hlídce nepředložil řidičský průkaz. Následnou prověrkou v evidenci řidičů bylo zjištěno, že muži byl soudem vysloven trest zákazu činnosti, spočívajícím v zákazu řízení všech motorových vozidel, který mu má skončit až v roce 2019.

Následně byla provedena orientační dechová zkoušky na přítomnost alkoholu v dechu. Muž nejenže za volantem vozu neměl co dělat, ale dechový analyzátor policistům ukázal hodnotu 2,23 promile alkoholu. Policisté muži zakázali další jízdu a provedli s ním další nezbytné úkony pro zadokumentování jeho skutku. Muž se bude zodpovídat soudci ze spáchání přečinů ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí.

Napsal Dalibor Mašek | Foto Dominik Svoboda
 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Matku jsem měl rád, i když jsem se jí bál....

  • Autobusová linka Raabs - Telč vyveze turisty...

  • FOTO + VIDEO: V Henčově hořelo pole za...

  • KOUPÁNÍ NA VYSOČINĚ: Hygienici kvůli sinicím...

Reklama