Ve Velkém Meziříčí hořelo, čtyři lidé skončili v nemocnici

 
pondělí, 4. ledna 2016, 12:08

AKTUALIZOVÁNO: Čtyři lidé skončili v nemocnici po dnešním požáru bytu jednoho z domů v ulici Nad Tratí ve Velkém Meziříčí. Škoda vzniklá požárem, který likvidovaly tři hasičské jednotky, se vyšplhala na půl milionu korun. Příčinou požáru byla technická závada na elektronice, kterou nechali majitelé zapnutou v obývacím pokoji.

Požár byl na linku tísňového volání 112 Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina ohlášen v 03:52 a na místo události operační důstojník vyslal jednotku profesionálních hasičů z Velkého Meziříčí společně s jednotkami sborů dobrovolných hasičů z Velkého Meziříčí a Měřína.

Požár vypukl v jednom z pokojů bytu. Před plameny stihly dvě dospělé osoby a dvě děti utéct na balkon. Hasiči je následně vyvedli z bytu za použití vyváděcích masek. Všichni čtyři skončili v péči zdravotníků, kteří je převezli na pozorování do nemocnice dvěma sanitními vozy.

Zasahujícím hasičům se podařilo požár velmi rychle lokalizovat a následně i zlikvidovat. Možná skrytá ohniska hoření jednotky vyloučily použitím termokamery. Zakouřené prostory hasiči odvětrali přetlakovou ventilací.

Majetková škoda vzniklá požárem byla předběžně vyčíslena na částku 500 tisíc korun.  Vyšetřování ukázalo, že požár vznikl vlivem technické závady na elektrické vyhřívané dečce, kterou majitelé nechali zapnutou na sedací soupravě v obývacím pokoji.

Napsal Dalibor Mašek | Foto Dominik Svoboda | Zdroj ČTK
 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Matku jsem měl rád, i když jsem se jí bál....

  • Autobusová linka Raabs - Telč vyveze turisty...

  • FOTO + VIDEO: V Henčově hořelo pole za...

  • KOUPÁNÍ NA VYSOČINĚ: Hygienici kvůli sinicím...

Reklama