Smutná statistika ze silnic Vysočiny: Zemřeli dva lidé, řidička na Třebíčsku a cyklista na Žďársku

 
pátek, 11. prosince 2015, 11:59

Hned dva lidské životy vyhasly na silnicích v Kraji Vysočina během včerejška a dnešního rána. Na Třebíčsku zemřela žena, která havarovala se svým vozem. Na Žďársku zemřel po střetu s autem cyklista.

Dnes ráno krátce před půl osmou přijali policisté oznámení o havárii Citroenu Xsara. Uvedené vozidlo bylo nalezeno havarované mimo komunikaci za svodidly u silnice I/23 za obcí Vladislav na Třebíčsku. Ve vozidle se nacházela mrtvá žena. 

Policisté šetřením zjistili, že pětatřicetiletá řidička osobního vozidla projížděla po silnici ve směru od Třebíče. Za obcí Vladislav nezvládla z dosud nezjištěných příčin řízení a havarovala vpravo mimo komunikaci, kde narazila do stromu. Při havárii utrpěla žena těžké zranění, kterému na místě podlehla. Nehoda se stala v časných ranních hodinách, ale záchranáři objevili za svodidly pod silnicí ve svahu havarované vozidlo až po rozednění, když v blízkosti vyšetřovali jinou dopravní nehodu. Místo nehody bylo po dobu vyšetřování neprůjezdné. 

Do smutné statistiky se zapíše i včerejší dopravní nehoda renaultu s cyklistou. Policisté ze Žďáru nad Sázavou včera krátce po půl čtvrté odpoledne vyjížděli vyšetřovat dopravní nehodu, která se stala na silnici I/19. Šestačtyřicetiletý řidič projížděl s osobním vozidlem značky Renault Megane Scénic po silnici I/19 směrem k obci Radňovice.

Při projíždění křižovatky se silnicí III. třídy číslo 35421 mezi obcemi Žďár nad Sázavou a Jámy se v prostoru uvedené křižovatky střetl s cyklistou. „Sedmasedmdesátiletý cyklista utrpěl při střetu těžké zranění, kterému na místě podlehl. Policisté provedli u řidiče osobního vozidla dechovou zkoušku s negativním výsledkem,“  uvedla k nehodě krajská polcejní mluvčí Dana Čírtková. Další okolnosti dopravní nehody se vyšetřují.

 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • V Jihlavě hoří Kronospan. Byl vyhlášen třetí...

  • Jedenáctiletý chlapec opustil letní tábor na...

  • FOTO: Hasiče zaměstnal požár v jihlavském...

  • Na „Hosáku“ se bude o víkendu pokládat...

Reklama