Na "kasárenské" křižovatce přehlédl řidič autobusu stopku. Sražený motocyklista je těžce raněn

 
pondělí, 7. srpna 2017, 15:02

Závažné důsledky má přehlédnutí "stopky" řidičem autobusu. Na "kasárenské křižovatce" v katastru obce Markvartice tím v sobotu dopoledne způsobil střet s motocyklistou, který musel být urychleně letecky transportován do jihlavské nemocnice.

Vážné dopravní nehodě se udála na křižovatce silnic I/38 a I/23 v katastru obce Markvartice – na Kasárenské křižovatce. Pětašedesátiletý řidič sem přijížděl s autobusem značky Man po silnici I/23 ve směru od Telče a chtěl pokračovat rovně na Třebíč. „Nerespektoval ale dopravní značku „stůj, dej přednost v jízdě“  a vjel do křižovatky v době, kdy po hlavní silnici I/38 ve směru jízdy od Želetavy na Jihlavu jel třiapadesátiletý motocyklista s motocyklem značky Suzuki,“ uvedla krajská policejní mluvčí Dana Čírtková. 

Došlo ke střetu autobusu a motocyklu. Po nárazu byl motocykl odražen vpravo mimo komunikaci. Při dopravní nehodě došlo k těžkému zranění motocyklisty, který musel být letecky transportován do Nemocnice Jihlava. Ke zranění řidiče autobusu při nehodě nedošlo. Dechová zkouška byla provedena na místě dopravní nehody u obou řidičů s negativním výsledkem.

Autobus zůstal po nehodě nepojízdný a řidič si zajistil jeho odtah z místa a pro přepravované osoby náhradní dopravu. „Při dopravní nehodě došlo k hmotné škodě v celkové výši 180 tisíc korun. V autobuse v době nehody cestovalo dvanáct cestujících, nikdo z nich nebyl zraněn,“ doplnila mluvčí.

Policisté z dopravního inspektorátu Jihlava dopravní nehodu na místě zadokumentovali a ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti.

Napsal Dalibor Mašek | Foto Dominik Svoboda | Zdroj Policie ČR
 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • V Jihlavě hoří Kronospan. Byl vyhlášen třetí...

  • FOTO: Hasiče zaměstnal požár v jihlavském...

  • Na jihlavském Masarykově náměstí bylo rušno....

  • Sobotní požár zastavil výrobu v Kronospanu...

Reklama