Opilý řidič srazil na parkovišti ve Stříteži motorkáře. Ten se zraněním skončil v nemocnici

 
úterý, 18. července 2017, 09:03

Jihlavští policisté řeší případ dopravní nehody z 15. července, která se stala v katastru Stříteže. Kolem devatenácté hodiny tam boural čtyřiašedesátiletý řidič, jenž byl pod vlivem alkoholu.

Čtyřiašedesátiletý řidič s osobním vozidlem Ford Ka vyjížděl z parkoviště u haly průmyslové firmy. „Při tomto manévru nedal z dosud nezjištěných důvodů přednost v jízdě vozidlu, které přijíždělo zprava – jednalo se o motocykl tovární značky Suzuki. Došlo ke střetu pravé přední části vozidla Ford Ka a přední části motocyklu Suzuki,“ upřesňuje Dana Čírtková, policejní mluvčí.

Řidič osobního auta při dopravní nehodě neutrpěl žádné zranění. Motorkář byl z preventivních důvodů převezen na vyšetření do nemocnice v Jihlavě, odkud byl propuštěn. Na místě dopravní nehody provedli policisté u řidiče osobního vozidla dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem -  2,45 promile alkoholu v dechu. Opakované dechové zkoušky byly také pozitivní - 2,40 promile alkoholu v dechu a 2,16 promile alkoholu v dechu.

„Policisté řidiče vyzvali, aby se podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve, kterému se podrobil. Dechová zkouška u řidiče motocyklu byla negativní. Na vozidlech vznikla hmotná škoda ve výši 70 tisíc korun. Řidič osobního vozidla je podezřelý z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ uzavírá Čírtková.

Napsal Lenka Dvořáková | Foto Dominik Svoboda
 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • V Jihlavě hoří Kronospan. Byl vyhlášen třetí...

  • FOTO: Hasiče zaměstnal požár v jihlavském...

  • Na jihlavském Masarykově náměstí bylo rušno....

  • Sobotní požár zastavil výrobu v Kronospanu...

Reklama