Policisté v jihlavském Keťásku chytili při prodeji pervitinu dvaadvacetiletou dealerku

 
pondělí, 19. června 2017, 12:43

Jihlavští kriminalisté odhalili mladou dealerku pervitinu. Dopadena byla v Jihlavě, při předávání drogy mladému muži z Jihlavska. Oba dva skončili v policejní cele.

Při činu byla dvaadvacetiletá žena z Jihlavska přistižena v jihlavském parku Keťásek, na místě s ní byli další dva muži. „Jeden ze dvou přítomných mužů se ještě pokusil ženě pomoci tím, že vzal hbitě její odložený batoh a začal s ním z místa utíkat. I s takovými situacemi ale kriminalisté při provádění zákroků musejí počítat a být na ně připraveni, utíkajícího muže proto velmi rychle dostihli a rovněž ho zadrželi. Batoh, ve kterém měla žena uložený pervitin, muž vydal a kriminalisté věci zajistili,“ dodává podrobnější informace Jana Kroutilová, policejní mluvčí.

Další krystalickou látku měl u sebe druhý muž, také ta byla zajištěna a bude podrobena odbornému zkoumání. „Dvaadvacetiletá žena byla obviněna ze spáchání přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy,“ řekl Pavel Krčál, zástupce vedoucího oddělení obecné kriminality s tím, že sedmadvacetiletý muž, který se snažil mladé dealerce pomoct útěkem s batohem, čelí obvinění ze spáchání přečinu nadržování. Obviněný muž je opakovaně soudně trestaný recidivista, odsouzen byl v minulosti již za různorodou trestnou činnost, má za sebou i pobyt ve vězení, kde si naposledy odpykal trest odnětí svobody za krádeže.  

Dvaadvacetiletá žena je obviněna z toho, že pervitin distribuovala mezi další lidi, a to v Jihlavě i jejím blízkém okolí. „Pervitin obviněná žena poskytla dalším lidem ve více než stovce případů. Jeden z odběratelů si od ženy nakoupil desítky gramů drogy,“ říká Jakub Pivoňka, policejní komisař.

Po provedení všech nezbytných úkonů byla mladá žena i muž ze zadržení propuštěni a oba jsou stíháni na svobodě. Případ kriminalisté dále vyšetřují.

„Za přečin nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy hrozí obviněné ženě trest odnětí svobody až na pět let,“ dodal Krčál s tím, že za trestný čin nadržování může být obviněný muž potrestán až čtyřletým trestem odnětí svobody. 

 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • V Jihlavě hoří Kronospan. Byl vyhlášen třetí...

  • Jedenáctiletý chlapec opustil letní tábor na...

  • FOTO: Hasiče zaměstnal požár v jihlavském...

  • Na „Hosáku“ se bude o víkendu pokládat...

Reklama