Počasí dnes8 °C, zítra13 °C
Úterý 19. března 2024  |  Svátek má Josef

Dukla napojedenácté České Budějovice neporazila, na jihu Čech padla 4:1

Mimořádně úspěšná série Dukly Jihlava ve vzájemných zápasem s Motorem České Budějovice skončila v pondělí večer. V rámci 16. kola první ligy si Jihočeši hlavně díky povedené druhé třetině připisují tři body za výhru 4:1. Motor zůstává lídrem tabulky, Dukla je je sedmá.

Do šlágru sedmnáctého kola proti Motoru vstoupily oba týmy s aktivním pojetím a vytvářely si šance. Po pěti minutách hry dostal Motor celé dvě minuty přesilovky 5 na 3. Jihlava se ale dokázala ubránit a v čase 7:45 sama udeřila. Lukáš Anděl vybojoval puk u střídačky hostí a neomylně zavěsil do levého horního rohu.

Další nabídnutou početní výhodu ale domácí zužitkovali a od modré srovnal bek Plášil. O dvě minuty později bylo pro Jihlavu ještě hůře, Plášilovu bombu Brož vyrazil před sebe a Novák pohotově dorazil. Motor se rozjel ve druhé třetině ještě jednou, Dančišin dorazil do branky Pýchovu střelu.

Třetí třetina nenabídla již žádné větší šance a Motor se pojedenácté za sebou porazit už nenechal. Tříbodový zisk domácích pak pečetil do prázdné branky Šimánek.

ČEZ Motor České Budějovice - HC Dukla Jihlava 4:1 (0:1, 3:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 24. Plášil (R. Přikryl, Z. Doležal), 26. M. Novák (Plášil, Gilbert), 37. Dančišin (Pýcha, Babka), 59. Šimánek – 8. Anděl

Rozhodčí: Čech, Souček – Kreuzer, Polonyi. Diváci: 6387.

ČEZ Motor České Budějovice: Kváča (Strmeň) – Kachyňa, Fillman, Pýcha, Plášil, Vydarený, Pavlin – M. Novák, Gilbert, Endál – Beránek, Dančišin, Babka – Heřman, Šimánek, Z. Doležal – Doktor, R. Přikryl, P. Novák – Čermák.

HC Dukla Jihlava: Brož (Lundström) – Kajínek, D. Váňa, J. Pohl, L. Doudera, Štebih, Mareš, Štindl – D. Tůma, Werbik, Dostálek – Anděl, Skořepa, Hrníčko – Harkabus, M. Hlinka, Jiránek – Vála, T. Havránek, Půža.

Foto Facebook / ČEZ Motor České Budějovice | Zdroj HC Dukla Jihlava

Štítky Dukla Jihlava, České Budějovice, hokej, první liga, SK Dynamo České Budějovice, FK Dukla Praha, Česko, HC Dukla Jihlava, Madeta Motor České Budějovice, FC Vysočina Jihlava, Joseph Pohl

Dukla napojedenácté České Budějovice neporazila, na jihu Čech padla 4:1 | Hokej | Sport | Jihlavská Drbna - zprávy z Jihlavy a Vysočiny