Počasí dnes15 °C, zítra18 °C
Pátek 29. března 2024  |  Svátek má Taťána

Čtyři góly už do poloviny zápasu. Dukla nakonec se Spartou prohrála 2:4

Nepovedený vstup do utkání 41. kola extraligy obral hokejisty jihlavské Dukly naději na body. V domácím utkání proti Spartě tým z Vysočiny rychle inkasoval tři branky a už se nevzpamatoval. Nakonec prohrál 2:4 a zůstává poslední tři body za Litvínovem.

Jihlava poprvé doma nastoupila ve žlutých dresech, ale proti Spartě začátek zápasu. Po sedmi minutách prohrávala už o dvě branky. Nejdříve ve čtvrté minutě Klimek vystřelil od modré čáry, Volden jeho pokus vyrazil jen před sebe a Pech dorážkou do odkryté branky otevřel skóre.

Potom Buchtele zavezl puk do útočného pásma, na pravém kruhu našel Kudrnu, jehož střelu Volden neudržel a osamocený Vrána upravil na 2:0. Buchtele se asistencí podílel i na třetí brance svéhotýmu v 17. minutě, kdy po jeho přihrávce z mezikruží propálil Voldena Mikuš.

Od té doby na ledě existovalo prakticky jen jedno mužstvo a převahu pražského týmu demonstroval ve 29. minutě trefou na 4:0 hrdina zápasu Buchtele. Z vlastního obranného pásma jej křížnou přihrávkou vybídl v oslabení ke skórování Forman a Buchtele střelou na vzdálenější tyč donutil Voldena přepustit místo v jihlavském brankovišti Kořenářovi.

Sparta po vybudování pohodlného náskoku polevila a extraligový nováček toho dokázal využít. Během necelých čtyř minut dokázal snížit na dvoubrankový rozdíl. Nejdřív využil v 34. minutě přesilovou hru střelou z pravého kruhu Anděl a za tři minuty se prosadil i jihlavský kapitán Čachotský.

Sparta reagovala oddechovým časem, ale ani ten jí ke zlepšenému výkonu nepomohl. Vzápětí Kumstát fauloval Hubáčka a blízko snížení na rozdíl jediného gólu byl de la Rose, který střelou od modré nastřelil horní tyč. Pražanům pomohly ke zklidnění dvě přesilovky. Jedna na konci druhé části a další na začátku třetí třetiny.

V obou Sparta Duklu zamkla v jejím obranném pásmu a blízko gólu byl ve 43. minutě Michálek. Kořenářovi prošel puk pod betonem, ale proklouzal těsně vedle tyče za branku. Při hře v plném počtu si vytvořila tlak Jihlava, ale hosty držel Aittokallio a navíc domácí hráli v závěrečném dějství celkem třikrát v oslabení.

Přesto byl v 53. minutě blízko kontaktní branky Zeman po přihrávce Čachotského zpoza branky, ale svou střelu poslal jen do náručí hostujícího gólmana. V závěru sáhla Jihlava k power play, ale skóre se nezměnilo.

HC Dukla Jihlava - HC Sparta Praha 2:4 (0:3, 2:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 34. Anděl (de la Rose), 37. Čachotský (Anděl, Hamill) – 4. Pech (Klimek, Kalina), 7. P. Vrána (Kudrna, Buchtele), 17. Mikuš (Buchtele, Kudrna), 29. Buchtele (Forman, Z. Michálek).

Rozhodčí: Lacina, Pešina – Jindra, Polonyi. Diváci: 5 184.

HC Dukla Jihlava: Volden (29. Kořenář) – Suchánek, Kajínek, Bryhnisveen, Stříteský, J. Zdráhal, de la Rose, D. Váňa – Zeman, Hamill, Čachotský (C) – Jiránek, Skořepa (A), Dostálek – Anděl, M. Hlinka, Rabbit – Diviš (A), R. Hubáček, Žálčík.

HC Sparta Praha: Aittokallio (Honzík) – Z. Michálek, Ďaloga, Kalina, Mikuš, Švrček, T. Pavelka, Nedomlel – Klimek, Pech (A), Forman – Buchtele, P. Vrána (C), Kudrna – Říčka, Černoch, Reichenberg – Kumstát (A), Rousek, Uher.